Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie informuje, iż w dniu 4 czerwca (piątek) urząd będzie nieczynny.

PIKNIK INTEGRACYJNY W RAMACH PROJEKTU „RÓWNE SZANSE”

W dniu 21 sierpnia  2014 roku odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, w ramach projektu EFS „Równe szanse” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Został on zorganizowany na terenie Łowiska Rybnego „Wkra” w Brudnicach.

W pikniku wzięli udział uczestnicy projektu, osoby niepełnosprawne, rodziny zastępcze, mieszkańcy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej, mieszkanki Domu Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.

W części oficjalnej głos zabrali koordynator projektu Pani Lucyna Kowalska i Starosta Powiatu Żuromińskiego Pan Janusz Welenc, który zwrócił uwagę zebranych na znaczenie integracji w społeczności lokalnej. Podziękował pracownikom PCPR w Żurominie za starania w pozyskiwaniu środków pozwalających na atrakcyjne organizowanie działań mających na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego i integrację osób niepełnosprawnych.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektor Domu Pomocy Społecznej i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Dla uczestników pikniku zorganizowano wiele atrakcji a wśród nich min.: pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, balony, wata cukrowa, popcorn . Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i skoczni – co okazało się największą atrakcją dla najmłodszych. Podczas licznych konkursów i wspólnych zabaw można było wygrać słodkie nagrody.

Jednym z głównych punktów zabawy był pokaz tańca breakdance, po którym odbyły się warsztaty taneczne. Każdy mógł spróbować swoich sił i nauczyć się kilku kroków. Warsztaty zakończyły się wspólnym występem na scenie.

W trakcie trwania pikniku można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku w postaci grilla i słodkich przekąsek. Po wspólnym posiłku zaproszono wszystkich do zabawy w zorganizowanych grach i konkursach. Spotkanie przebiegło w przyjemnej i radosnej atmosferze, a wszystkim uczestnikom projektu i ich otoczeniu umożliwiło integrację społeczną.

Lucyna Kowalska - Koordynator projektu 
Danuta Przybył - Dyrektor PCPR

P8210002P8210005P8210022P8210032P8210034P8210096P8210101P8210106P8210113P8210120P8210124